Werk in de Betuwe
In de Betuwe verschuift de aandacht naar de aanleg van tijdelijke voorzieningen voor bouwverkeer. Na het inhijsen van de tijdelijke brug over de Linge worden de werkzaamheden in dit gebied verder voortgezet. Daarnaast vinden werkzaamheden plaats aan de bypass bij de Lodderhoeksestraat en aan de dijkversterking langs de Rijndijk. Deze werkzaamheden kunnen zichtbaar zijn in de omgeving en op sommige momenten leiden tot tijdelijke verkeershinder. Aan de westzijde van het Pannerdensch Kanaal staat een proefbetonstort voor de bouw van een pijler gepland.
Damwanden bij Helhoek
Ook rond Helhoek blijft het werk zichtbaar. Begin juli start hier het aanbrengen van de damwanden. Dit is nodig voor de aanleg van de verdiepte ligging van de A15. GelreGroen brengt de damwanden trillend aan om de damwanden op de juiste diepte te kunnen krijgen. Die werkzaamheden zijn hoorbaar en voelbaar. Eerder informeerden we over deze werkzaamheden en wat we doen om de overlast waar mogelijk te beperken.
Bouwweg in de Liemers in gebruik
De bouwweg in de Liemers tussen de A12 en Helhoek is inmiddels in gebruik genomen door bouwverkeer (zie foto). Daarmee is een belangrijke stap gezet: bouwverkeer en lokaal verkeer zijn hier grotendeels van elkaar gescheiden. We werken verder aan de bouwweg rond de Achtergaardsestraat.
De bouwweg in de Liemers tussen de A12 en Helhoek is inmiddels in gebruik genomen.
Voorbereiding bypass N810
Op de N810 werken we aan de voorbereiding voor de tijdelijke bypass. Daarvoor verleggen we kabels en leidingen, passen we de waterhuishouding aan en zetten we tijdelijke verkeersmaatregelen in. Zo voeren we het werk veilig uit. De ruimte die vrijkomt is nodig om werkzaamheden uit te voeren voor de toekomstige A15.
Verbreding A12
Ook de voorbereidingen voor de volgende fase van de verbreding van de A12 gaan verder. In augustus verschijnen de eerste barriers op de vluchtstrook tussen Zevenaar en verzorgingsplaats Aalburgen. Meer hierover lees je in ons artikel over de verbreding van de A12. Daarnaast richten we bouwterreinen in en leggen we bouwwegen aan voor de toekomstige aansluiting Zevenaar-Oost.
Inzicht in het verleden
Naast alle bouwwerkzaamheden vindt de laatste fase van het archeologisch onderzoek plaats. Bij Huis Rijswijk in Groessen starten we met de tweede fase van het onderzoek naar voorwerpen en andere resten uit de 14e en 15e eeuw. Bij De Plak, tussen Ressen en Bemmel, is het proefsleuvenonderzoek zo goed als klaar. Dat is een vooronderzoek om vast te stellen of er archeologisch waardevolle resten in de bodem zitten. GelreGroen graaft de komende periode proefsleuven bij de Beerenclaauwstraat en Achtergaardsestraat.
Iedere bouwweg, damwand en werkterrein brengt ViA15 weer een stap dichter bij de realisatie van de nieuwe A15 en een verbrede A15 en A12. We houden u op de hoogte van de voortgang van deze en andere werkzaamheden via onze website, nieuwsbrief en onze social media kanalen. Via de BouwApp informeert GelreGroen over de werkzaamheden in uw woonomgeving.